Buz Lazer Epilasyon Sağlığa Olumsuz Etki Eder mi?

16 Ocak 2017 Yorum yapılmamış

buz lazer epilasyon sağlığı olumsuz etkiler mi

Buz lazer epilasyon sağlığa olumsuz etki eder mi, sorusu birçok kişinin en merak ettiği soruların başında gelmektedir.  Buz lazer epilasyon da sağlığa herhangi bir olumsuz etkide bulunmamaktadır. Ancak çeşitli yan etkiler söz konusu olabilir.

Lazer epilasyon işleminin yan etkileri şunları içerir:

 • Ağrı
 • Morarma ve şişme
 • Kızarıklık ve iltihaplanma
 • Kabarcıklanma
 • Herpes simplex salgınları ve bakteriyel enfeksiyonlar
 • Geçici cilt aydınlatması veya kararması
 • Dövmelerin koyulaştırılması / aydınlatılması
 • Çilek kaybı veya benlerin aydınlatılması
 • Kalıcı cilt pigment değişiklikleri veya yara izi (nadir)
 • Önceden mevcut deri hastalıklarının tetiklenmesi
 • Anestetik kremlere alerjik reaksiyonlar

Derinin yüzeyini ve üst bölümlerini (örn., Epidermisi) aşırı ısınmaya karşı korumak için birçok lazer soğutma mekanizmaları kullanır. Yan etkileri azaltmak için buz, çok düşük sıcaklıklı spreyler ve soğuk hava akışı gibi çeşitli yöntemler mevcuttur. Uygulama yapılan yerdeki operatör ayrıca, bu sırada lazer darbeleriyle çakışmamasına dikkat etmelidir.

Potansiyel Lazer Tehlikeleri

Lazer epilasyon tesisleriyle ilgili birincil tehlike, yanlışlıkla lazer emisyonuna maruz bırakılmasından kaynaklanmaktadır. Pozlama doğrudan lazerden bir kişiye veya bir ayna, halka gibi parlayan bir yüzeyden yansıyan bir kirişten oluşabilir. Büyük risk altındaki biyolojik hedefler, bir kişinin gözleri ve cildi yanında yanıcı maddeler oluşturan yanıcı maddelerdir.

Gözler: İnsan gözü düşük aydınlatma ve parlak ışık koşullarında iyi çalışacak şekilde tasarlanmıştır. Göz tarafından lazer ışığına odaklanan bu normal hareket, retinada emilen enerji ve / veya güç miktarında bir artışa neden olur. Bu sebeple de lazer epilasyon uygulanırken mutlaka gözlerin korunması gerekmektedir. Lazerler, bir veya iki göze geçici olarak veya kalıcı olarak gözle ilgili müdahale edebilir.

Deri yanıkları: Sınıf 3B ve 4 lazerlerin yoğun radyasyon ışınları cildi yakabilir. Işınım 10 W / cm²’yi aşarsa veya ışın gücü 0.5 W’ı aşarsa, lazer yanıcı materyalleri tutuşturabilir.

Lazerle epilasyon güvenli mi?

Lazer epilasyon, uzman ve güvenilir yerlerde uygulandığında güvenlidir. Buz lazer epilasyon için yapılan dermatoloji araştırması da bunu desteklemektedir. Lazer epilasyon yöntemi arasında FDA onaylı olan uygulamalardan biri de buz lazer epilasyondur. Soprano Buz sisteminin kalıcı kıl azaltılması FDA onayında belirtilmiştir. Dünya genelinde binlerce hasta Soprano Ice kullanarak istenmeyen kıllar için başvurmaktadır. Düşük ısı ayarları ve In-Motion ™ sistemi ile Soprano Ice, şu anda tercih edilebilen lazer epilasyon yöntemlerinden biridir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Yukarı Çık