Buz Lazer Epilasyon Riskleri Var mıdır?

13 Ocak 2017 Yorum yapılmamış

buz lazer epilasyon riskleri

Buz lazer epilasyon riskleri, kısa vadeli yan etkileri, birkaç gün içinde genellikle kendiliğinden geçen şişlik ve kızarıklık olabilir. Bununla birlikte, nadir durumlarda veya işlem yanlış uygulanırsa, yanıklar ve cilt renginde değişiklikler gibi bazı durumlara maruz kalma riski vardır. Peki, buz lazer epilasyon riskleri nelerdir?

Lazer epilasyon zararları nelerdir?

Doğru olmayan şekilde uygulanan lazer epilasyon prosedürleriyle ilişkili en yaygın olumsuzluklardan biri, kıl folikülü yerine derinin lazer enerjisini emmesi durumunda ortaya çıkabilen yanıklardır. Yanıkların yanı sıra olası diğer yan etkileri en aza indirgemek için öncesinde lazer epilasyon için uygun bir aday olunup olunmadığını belirlemek önemlidir. Nadiren de olsa, daha koyu ciltli kişilerde lazer epilasyon yanıkları daha sık görülür; çünkü koyu pigmentli cilt lazeri daha kolay absorbe eder. Lazer epilasyon yanıklarının pek çok örneği hafif olmasına rağmen, şiddetli yanık vakaları da deneyimsiz kişilerce uygulanması sonucunda olabilir.

Yanık vakalarının çoğunluğu, prosedürde nitelikli ya da deneyimli olmayan biri tarafından yapılan lazerli epilasyonun bir sonucudur. Ziyaret ettiğiniz yerde son epilasyon sistemlerine sahip olduğundan emin olmak ve gerçek olamayacak kadar iyi görünen lazer epilasyon fiyatlarını ilan eden kişilerden kaçınmak olumlu olacaktır.

Cilt Tonundaki Değişiklikler

Buz lazer epilasyon riskleri ya da lazerle epilasyonun göze çarpan ancak daha az ağrılı yan etkilerinin ikisi hiperpigmentasyon ve hipopigmentasyondur. Hiperpigmentasyon, lazer epilasyondan sonra ortaya çıkabilecek cildin koyulaşmasına işaret eder. Lazer, melanin üretimini teşvik edebilir, bu da güneş ışınına benzer bir reaksiyon yaratır. Hipopigmentasyon ise, bir lazer epilasyon tedavisinden sonra ortaya çıkabilen cildin hafifletilmesine atıfta bulunmaktadır. Lazer ışığının emilmesi, bazı durumlarda, melanin üretimini engeller ve pigment kaybına neden olabilir. Hiperpigmentasyon gibi, hipopigmentasyon daha koyu ciltli kişilerde daha sık görülür. Ve, hiperpigmentasyon tipik olarak geri dönüşümlü olmakla birlikte, hipopigmentasyon değildir.

Lazer epilasyonun yumurtalıklara zararları?

Buz lazer epilasyon riskleri konusunda ortaya çıkan sorulardan biri, genital bölgeye uygulanan epilasyonun yumurtalıklara zarar verip vermediğidir.  Epilasyon yöntemlerinde lazer ışınları kıl kökünü hedef almaktadır. Yumurtalıklara ulaşacak kadar derin nitelikte değildir. Bu sebeple de lazer epilasyon yumurtalıklara zarar vermediği anlaşılabilir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Yukarı Çık