Buz Lazer Epilasyon Merkezi Seçimi

27 Aralık 2016 Yorum yapılmamış

buz lazer epilasyon merkezi seçimi

Buz lazer epilasyon yöntemi geliştirildiği 2014 senesinden itibaren; yeni ve teknolojik bir lazer epilasyon yöntemi olarak kabul edilmektedir. Alma Lasers tarafından geliştirilen buz lazer epilasyon, çözümler sunsa da, uygulanan merkez de önem arz eder. Buz lazer epilasyon merkez seçimi, işlemin başarılı olması için önemli faktörlerin başında gelmektedir.  Buz lazer epilasyon yöntemi; soğuk uygulama yöntemleri sayesinde herhangi bir acı ya da ağrının ortaya çıkmasını minimuma indirgemeyi hedeflemektedir. Bununla beraber buz lazer epilasyon konusunda uzman olmayan ve deneyimsiz kişilerce uygulanan işlemlerde istenmeyen yan etkilerin ortaya çıkma ihtimali olabilir.

Bu sebeple de buz lazer epilasyon merkez seçimi için dikkat edilmesi gerekenler:

  • Buz lazer epilasyon merkezinin kalitesi,
  • Buz lazer epilasyon merkezi için seçiminin yapılmadan önce araştırılması,
  • Buz lazer epilasyon merkezinin ne kadar süredir hizmet verdiği,
  • Hijyen koşulları,
  • Kullanılan lazer cihazının çeşidi ve kalitesi,
  • Buz lazer epilasyon merkezinde çalışan kişilerin uzmanlık alanları,
  • Merkezde uygulama yaptıran kişilerin referansları,
  • Merkezin ticari kaygıdan ziyade sağlık ve hijyeni ön planda tutması gibi faktörler olarak sayılabilir.

Buz lazer epilasyon yönteminin özelliklerinden biri ise; başlığı sayesinde acı ve ağrı hissini ekarte edebilmesidir. Bununla beraber seans sayıları azalmıştır ve her mevsim uygulanabilir.

Buz lazer epilasyon ile seans sayısı

Vücuttaki tüyler; 3 ayrı evreye sahiptir. Yüzeyde görünür olan tüyler dışında, cildin alt tabakalarında farklı evrelerde olan kıllar mevcuttur. Buz lazer epilasyon ile bu evrelerdeki tüylerden 4-6 seans sonra kurtulmak mümkün olabilmektedir.

Her ten rengine uyumlu epilasyon sistemi

Buz lazer epilasyon ile her ten rengi için aynı çözüm oranlarına sahip lazer epilasyon işlemi yapılabilmektedir. Çok açık ya da çok koyu tenli kişilerde de buz lazer epilasyon normal ve aynı şekilde uygulanabilmektedir.

Hassas bölgelere uygulanan lazer epilasyon

Buz lazer epilasyon yönteminde hassas bölgeler de temizlenebilmektedir. Özellikle de kaş arası ve kulak içi gibi daha küçük bölgeler için tasarlanmış ufak başlık ucuna sahip olması ile çözüm yaratmaktadır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Yukarı Çık