Buz Lazer Epilasyon Kalıcı Etki Eder mi?

29 Aralık 2016 Yorum yapılmamış

buz lazer epilasyon kalıcı etki eder mi

Mevcut lazer sistemleri, istenmeyen vücut tüylerin hızlı ve etkili bir şekilde azaltılmasını amaçlar. İlk FDA onaylı lazer epilasyon sistemi 1997 yılında piyasaya sürüldü. O zamandan beri birçok başka lazer sistemi pazara girdi. Lazerle epilasyon tedavisini daha konforlu ve nispeten ağrısız kılmak için patentli soğutma cihazı sunması nedeniyle sistemi olan buz lazer epilasyon ise alanında yerini almaktadır.

Lazer epilasyon, bir dermatolojik prosedürdür. Kıl follikülü lazerin ısısı tarafından hasar görür ve uygun şekilde uygulandığında yeniden kıl büyümesi mümkün olmaz. Bu sebeple de buz lazer epilasyon kalıcı etki eder mi, sorusunun cevabı evet olabilir. Ancak her kişinin kıl, cilt ve hormon yapısı farklı olduğu için etki etme süresi ve kalıcılığı için ilk olarak analiz edilmesi gerekmektedir.

Kıl folikülleri döngüler halinde büyür. Herhangi bir noktada, ya “aktif” ya da “hazır” aşamada olmaktadır. Lazer, cildin yüzeyine ulaşmamış olsalar bile “aktif” foliküllere etki etmektedir. Herhangi bir zamanda, kişinin kıl foliküllerinin yüzde on veya daha fazlası bekleme aşamasında olabilir. Bu nedenle, kalıcı kıl azalması için birkaç seans gereklidir.

Peki, buz lazer epilasyon kalıcı mı?

Lazer epilasyona başvurmak isteyen kişilerin en merak ettiği soruların başında lazer epilasyonun kalıcı olup olmadığı gelmektedir. Uzmanlara ve uygulama sonuçlarına bakılacak olursa günümüzde epilasyonun tercih edilen yöntemlerinden biri buz lazer epilasyon olmaktadır. Lazer epilasyon yöntemleri ile istenmeyen kıllardan kalıcı olarak kurtulmak hedeflenir. Buz lazer epilasyon 4-6 seans arasında sonuç verebilen yöntemlerden biridir. Bu seansların sonucundaki belirtilen ortalama başarı oranları genellikle %80 ile %90 arasında olmaktadır. Lazer epilasyondan kalıcı sonuç elde etmek için hormonal dengenin normal olması oldukça önemlidir.

Buz lazer epilasyon tedavileri için cilt nasıl hazırlanmalı?

  • Tüyler jiletle kısaltılmalıdır.
  • Kremlerden, parfümlerden kaçınılmalıdır.
  • Öncesinde alınan tüm reçeteli ve reçetesiz ilaçlar bildirilmelidir.

Buz lazer epilasyon nasıl etki eder?

Kıl kökünü veya kıl folikülünü lazerle 45 derece ısıtıp folikülü yok etmeyi ve yeni kıl büyümesi engellemeyi amaç edinmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Yukarı Çık