Buz Lazer Epilasyon Kaç Gün Sürer?

6 Ocak 2017 Yorum yapılmamış

buz lazer epilasyon kaç gün sürer

Vücuttaki istenmeyen tüylerden kurtulmayı öngören yöntemlerden biri olan buz lazer epilasyon, günümüzde tercih edilen yöntemlerden biridir. Buz lazer epilasyonda seans sayısı çoğalabilir ya da azalabilir bu tamamen kişisel özelliklere bağlıdır. Kişinin herhangi bir ilaç kullanıp kullanmadığı, hormonal bozukluklar, tüylerin yapısı gibi özellikler seans sayısını belirlese de yaklaşık olarak 4-6 seansta çözüm elde edilebilmektedir.

Diode ütüleme buz lazer epilasyon nedir?

Diode ( Ütüleme – buz ) lazerler 810 nm dalga boyundaki lazerlere verilen genel isimdir. Diode ütüleme lazerlerin lazer dalga boyları farklıdır. Seans sayısı kısaltılmıştır.

Diode ütüleme buz lazerler ince siyah ya da açık renkli tüyleri görebilir. Bu sayede yüz veya genital bölge gibi daha özel alanlarda da uygulanır.

Buz lazer epilasyon nasıl uygulanır?

İlk olarak epilasyon uygulanacak olan bölge temizlenir. Ardından bu alandaki tüyler genellikle jilet yöntemiyle kısaltılır. Daha sonra ise alan lazer başlığı ile taranır.  Lazer enerjisi deriden geçip kıl folikülündeki pigment tarafından emilir. Saniyeden kısa süre içinde absorbeye ugrayan kıl folikülleri etkisiz hale getirilir. Diode lazerlerde son yıllarda ortaya çıkan ütüleme teknolojisi ile uygulama bölgesindeki cilt üzerinde ütüler gibi kaydırılarak enerji dağıtılır ve böylece tek atışlı diotlardaki ağrı hissi minimize duruma getirilmiş olur. Seans süresi, uygulama yapılan alanın genişliğine bağlı olarak 5 ila 45 dakika olarak sayılabilir.

Buz lazer epilasyon kaç seans uygulanır?

Tüyler, vücut üzerinde 3 farklı evreden geçer. Bu evreler anajen (aktif), katajen (dinlenme) ve telojen (dökülme) olarak adlandırılır. Her kıl bu evrelerden birbirinden bağımsız ve farklı zamanlarda bulunur. Lazer epilasyon sadece anajen (aktif) dönemdeki kılları görebilir. Bundan dolayı da her tüyün aktif faza gelmesi beklenir ve daha sonra lazer epilasyon uygulanır. Bu sebeple de 4-6 seans düzenli olarak lazer epilasyon uygulaması uygun olur.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Yukarı Çık