Buz Lazer Epilasyon Hangi Durumlarda Yapılmamalı?

29 Aralık 2016 Yorum yapılmamış

buz lazer epilasyon hangi durumlarda yapılmamalı

Buz lazer epilasyon hangi durumlarda yapılmamalı, sorusu lazer epilasyon uygulaması düşünen kişilerin araştırması gereken bir konudur.

Buz lazer epilasyon hangi durumlarda yapılmaz?

Buz lazer epilasyon, gebelik döneminde uygulanamaz. Hamile olduğunu öğrenen anne adayları, seanslarına ara verir ve lazer epilasyonu emzirme dönemi tamamlandıktan sonra yeniden uygulatır.

Şayet kişi ergenlik döneminde ise, epilasyon uygulaması bu döneminin tamamlanmasından sonrasına ertelenmesi faydalı olabilir. Çünkü bu dönem hormonal gelişim devam etmektedir. Bu sebeple de kıllar, seanslar tamamlandıktan sonra yeniden ortaya çıkabilir.

Buz lazer epilasyon hangi durumlarda başarılı olmaz?

Lazer epilasyon seanslara düzenli katılmama durumunda başarılı olamayabilecektir. Her seansa, uzmanın verdiği aralıklarda gitmek ve düzenli olarak seansları uygulamak önemlidir. Bunun dışında, uygulama sırasında tüylerin ağda gibi yöntemlerle koparılması da tedaviyi olumsuz etkileyebilir.

Buz lazer epilasyonda başarı oranları

Buz lazer uygulaması ile kıllardaki kalıcı başarı oranı yüzde 85-90 oranlarında seyretmektedir. Ancak başarı oranları her cilt, tüy yapısına göre değişebilmekle beraber hormonal denge ile de yakından alakalıdır.

Tiroid rahatsızlıkları olanlarda lazer epilasyonlar yeteri başarı oranını sağlamayabilir. Mevcut sağlık sorunları nedeni ile hormonların farklı bir şekilde çalışması buna yol açabilir. Hormonsal rahatsızlıklar özellikle lazer epilasyonun etkisiz kalmasına yol açabilmektedir. Hormon bozukluğu nedeni ile aşırı tüylenme yaşayanlar için gerekli olan ilk olarak bunun giderilmesi olacak sonrasında lazer epilasyon seanslarına devam etmesi olacaktır.

Buz lazer epilasyon acı verir mi?

Soprano Ice, hastaların genellikle topikal uyuşturucu krem gerektirmeyen az sayıdaki lazer epilasyon sisteminden biridir; Bununla birlikte, bu kıl kalınlığına ve cilt türüne bağlıdır.

Lazer epilasyondan sonra

Ciltte geçici kızarıklık oluşabilecektir ve 2-4 saat içinde ortadan kalkacaktır. Kalıcı yan etkiler ekarte edilebilir etkiler olmaktadır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Yukarı Çık