Buz Epilasyon Fiyatları

Paylaş:

buz lazer epilasyon fiyatları

Buz Epilasyon Fiyatları

Buz epilasyon yani Soprano Ice yöntemi, soğutma teknolojisini kullanarak, acısız ve hızlı şekilde istenmeyen tüylerden kurtulmayı sağlayan bir epilasyon yöntemidir. Buz epilasyon, son sistem bir gelişmedir ve günümüzde oldukça yaygın olarak tercih edilmektedir.

Buz epilasyonun özellikleri nelerdir?

Buz epilasyon yönteminde, diğer yöntemlerden farklı olarak herhangi bir acı ya da ağrı söz konusu değildir. Özellikle acıya karşı daha hassas olan bacak, koltukaltı, bikini bölgesi ya da sırt gibi bölgeler, buz epilasyon yöntemi sayesinde acısız şekilde epilasyon işlemine tabii tutulabilmektedir. Özellikle erkeklere yapılan epilasyon işlemlerinde, kıllar daha sert ve yoğun olduğu için acı ve ağrı daha fazla iken, buz epilasyon işleminde bu durum ortadan kaldırılmıştır.  Daha önceki başlıklardan daha büyük bir spot size üretilmiştir. Bu sayede de Soprano Ice ile oldukça hızlı ve kısa sürede etkisini gösteren epilasyon çözümü mümkün hale gelmiştir. Buz epilasyon ile tüm vücut yaklaşık olarak 40-50 dakikada tamamlanmakta ve böylece zamandan tassarruf edilebilmektedir.  İşlem sırasında, hiçbir bölge atlanmaz.

Bunun dışında epilasyon seans sayısı, buz epilasyon ile yarı yarıya inmiştir. Bunun dışında buz epilasyon her cilt tipine ve her kıl rengine aynı başarı oranlarında uygulanabilmektedir.

Şayet cilt bronzlaşmışsa, mevsim yazsa, eski dönemlerde epilasyon seanslarını ertelemek gerekmekteydi. Bu sebeple de epilasyon başarısı düşmekteydi. Ancak buz epilasyon sayesinde bronz ciltlere ya da yaz mevsiminde güvenli ve başarılı şekilde epilasyon uygulanabilmektedir.

Bunun dışında yüz gibi daha ince tüylerin bulunduğu bölgelere uygulanan epilasyon işlemlerinden eski dönemlerde başarı sağlamak oldukça zordu. Ancak bu yöntem, ince tüylerde de oldukça başarılı şekilde etki sağlar. Bu sebeple de, yüz, çene, bıyık gibi bölgelerde kısa sürede kalıcı çözüm mümkün olmaktadır. Buz epilasyon yöntemi, tüylerin tetiklenmesine ve yeniden çıkmasına (hormonal bozukluk söz konusu değilse) sebep olmaz.

Buz epilasyon yöntemi, epilasyonun bir çeşidi olarak karşımıza çıkar. Bu sistem, Soprano markasına ait olan ve patentli bir yöntemdir. Diğer yöntemlerin aksine atışlar tek tek yapılmaz, adeta ütü yapar gibi yapılır. Bu sayede atışlar daha sık olmakta ve herhangi bir alan atlanmadan epilasyon tamamlanmaktadır.

Buz epilasyon kaç seans yapılır?

Buz epilasyonda seans sayısı her kişiye göre değişmekle beraber genel olarak 4-8 seansta tamamlanmaktadır. Ancak bu durum, kişinin kıl yapısına, kılın kalınlığına, genetik özelliklere ve cilt rengine göre değişebilmektedir.

Buz epilasyonun yan etkileri var mı?

Buz epilasyon yönteminin  ciddi ve kalıcı yan etkileri yoktur. Sistem özellikleri oldukça gelişmiştir ve yan etkileri ortadan kaldırmak için dizayn edilmiştir. Koyu renkli kişilerde görülebilen yanık, lekelenme gibi riskler, buz epilasyonda mevcut değildir.

Buz epilasyon fiyatları nedir?

Buz epilasyon 2017 fiyatları değişkendir. Seans ya da paket fiyatları her merkezde farklı olmaktadır. Buz epilasyon fiyatları için iletişime geçebilirsiniz.

Paylaş:
Siz Yorumlayın Doktorumuz Cevaplasın
Benzer Yazılar