10 Soruda Buz Lazer Epilasyon

13 Ekim 2016 Yorum yapılmamış

buz lazer epilasyon nedir

  1. Kimler buz lazer epilasyon yaptırabilir?

Buz lazer epilasyon, 16 yaşından büyük olan ve kıl gelişimi tamamlanmış, buz lazer epilasyona engel teşkil edebilecek herhangi bir hastalığı olmayan herkese uygulanabilir.

  1. Buz lazer epilasyonda kıl rengi fark eder mi?

Buz lazer epilasyonda beyaz kıl rengi haricinde, kıl kalınlığı ya da kıl yoğunluğu fark etmeden her cilt ve kıl tipine uygun lazer uygulaması yapılabilmektedir. Buz lazer epilasyon, yeni nesil lazer epilasyon sistemi olduğu için yüz dahil her bölgede uygulanabilmektedir.

  1. Buz lazer epilasyon hangi bölgelere uygulanır?

Kadınlarda ve erkeklerde istenmeyen tüylerin bulunduğu her bölgeye buz lazer epilasyon uygulanabilir. Yüz, bikini bölgesi, sırt, ense, sırt ve hatta kaş arası ya da kulak içi gibi bölgelere de buz lazer epilasyon uygulanabilmektedir.

buz lazer epilasyon kimlere yapılır

  1. Bir seansta tüylerden kurtulmak mümkün mü?

Kıl köklerinin belirli fazları bulunur. Bu sebeple de her kılın aynı anda çıkması söz konusu değildir. Bu sebeple de tek bir seans ile kalıcı bir çözüm elde edilememektedir. Buz lazer epilasyon sisteminde 4-6 seans genellikle yeterli olmaktadır.

  1. İki seans arasında ne kadar süre geçmeli?

İstenmeyen tüylerde, büyüme-dinlenme ve dökülme evreleri mevcuttur. Şayet kıl, büyüme evresinde iken buz lazere tabii tutulursa, yok edilmesi mümkün olabilmektedir. Bu sebeple de büyüme evresinin tespit edilmesi gerekmektedir. Seans aralıklarına kişinin kıl tipi ve özelliklerine göre yapılan kontrollerle karar verilmektedir.

buz lazer epilasyon zararlı mıdır

  1. Buz lazer ne kadar sürüyor?

Buz lazer ile tüm vücut yaklaşık olarak 40-50 dakikada taranabilmektedir. Yapılan bölgeye göre de buz lazer süresi değişebilmektedir. Örnek olarak dudak üstü daha kısa sürede tamamlanırken, bacak daha fazla süre gerektirebilir.

  1. Lazer ışınlarının insan sağlığı üzerine herhangi bir zararı var mı?

Lazer ışınları yalnızca kıl kökünü hedef almaktadır. Bu sayede cilt dokusuna herhangi bir hasar söz konusu değildir. Bu aşamada buz lazer epilasyonun uzman ve güvenli ellerde uygulanması gerekmektedir. Ancak lazer ışınlarının genel olarak insan sağlığı üzerinde herhangi bir zararı olduğu belirlenmemiştir.

buz lazer epilasyon ne kadar sürer

  1. Uygulama sırasında ağrı hissediliyor mu?

Buz lazer epilasyon, ütüleme yöntemi ile gerçekleştirilen lazer epilasyon sistemidir. Başlığındaki soğutma ve buz özelliği ile epilasyon sırasında ağrı ve acı minimize durumdadır.

  1. Buz lazer epilasyonda dikkat edilmesi gerekenler nelerdir?

Buz lazer epilasyon, kıl kökünün hedef alınarak tahrip edilmesidir. Isıtma işlemi sırasında cildin korunmasına dikkat eden ve alanında uzman kişilerle beraber çalışılmalıdır.

  1. Epilasyondan sonra nelere dikkat edilmeli?

Buz lazer epilasyon seansları boyunca tüylerin ağda ya da cımbızla alınmaması gerekmektedir. Bu yöntemler, kılları kökünden aldığı için lazer işlemlerinin uygulanmasını engeller. Bununla beraber cildi düzenli olarak nemlendirmek ve uzmanın talimatlarına göre düzenli olarak seanslara gelmek oldukça önemlidir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Yukarı Çık